Чому сняться кошмари?

Чому сняться кошмари?
Сновидіння - одна з найбільш загадкових і незвіданих сфер психіки людини. Спочатку всі погані сновидіння людини вчені-сомнологи поділяють на нічні страхи і кошмари. Здавалося б, це одне і те ж, але ні
Нічний страх - це сновидіння, яке проникає в глибоку фазу сну, де вона зовсім не повинно бути. Такий ужастик зазвичай приходить через годину-другий після засинання, тобто, в першу половину ночі, і незважаючи на простий сюжет і короткий час перегляду (звичайно це 1-2 хвилини) дуже часто може налякати сплячого до напівсмерті. Сомнологи припускають, що в цей час людина сприймає абсолютно нові, принципово відрізняються потоки інформації.
Кошмарний сон зазвичай приходить у фазі швидкого сну і складається з складно закрученого сюжету «фільму жахів». Після пробудження людина мало що пам'ятає, однак відчуття жаху і пригніченості після «перегляду» залишаються надовго. Часто такий сон приводить до того, що сплячий схоплюється з ліжка з криком, при цьому його лоб покритий потом, а серцебиття прискорене. При цьому в кров викидається адреналін, зуби стукають. Після заспокоєння людина може спокійно заснути і вранці абсолютно не згадати про нічному кошмарі.
Однак, причини нічних кошмарів досі до кінця не вивчені. Але зате дуже добре вивчені наслідки їх постійного «перегляду». З найбільш часто згадуваних причин - на першому місці перевантаження і перевтома організму, так як давно відомо, що люди з великими нервовими та психічними навантаженнями набагато частіше схильні страждань кошмарами.
Постійні денні перевантаження і нічні кошмари настільки згубно впливають на людину, що великий відсоток смертей уві сні відбувається все ж унаслідок нічних страхів.
Нічні «фільми жахів» іноді переслідують людей роками, повторюючись майже щоночі. При цьому, повторюватися може один і той же нав'язливий сон. У такому випадку консультація фахівця обов'язкова. Більшість випадків страждання від кошмарів не є патологією, але краще відвідати фахівця, який, можливо, допоможе від них позбавитися.
Також кошмари можуть з'являтися після прийому деяких лікарських препаратів для зниження артеріального тиску та для лікування хвороби Паркінсона

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий