Чому люди робили мумії?

Чому люди робили мумії?
Коли говорять «мумія», представляється Єгипет, Долина Царів, Тутанхамон. Насправді перші мумії були зроблені плем'ям Чінчорро, який жив на пустельному узбережжі Чилі і Перу. За дві тисячі років до перших єгипетських мумій вони намагалися обезсмертити своїх небіжчиків. І не тільки вищих правителів, а всіх жителів свого племені.
Вчені виявили в захоронення Чінчорро масу кустарних виробів, від риболовних гачків і лісок до гарпунів і пристроїв метання списів. Ці предмети рівномірно розподілялися по могилах. Це говорить про те, що Чінчорро прагнули зрівняти всіх співгромадян, тоді як єгиптяни давали безсмертя лише своїм фараонам.
Чінчорро були мисливцями і збирачами, котрі жили в пустелі Атаками, на території сучасних Чилі і Перу. Громади зазвичай не перевищували чисельності в 100 чоловік. Близько 7 тисяч років тому Чінчорро першими в світі винайшли штучну муміфікацію.
Що спонукало людей муміфікувати небіжчиків довгий час залишалося таємницею. Чому люди стали так проводити розділ між світом живих і мертвих, які технології були використані і т.д. Знайти відповідь допоміг сніг на вершині Блізлежайший гори Сахама.
Дослідники взяли проби льоду зі снігової шапки і провели дослідження його ізотопного складу. На підставі даних про співвідношення ізотопів кисню, вчені показали, що близько 7 тисяч років тому в пустелі Атакама настав відносно вологий період, який тривав близько 3 тисяч років. Саме в цей час, як стверджують археологи, був сплеск чисельності населення Чінчорро.
Але пустеля Атаками залишалася досить посушливим, щоб поховані тіла людей не розкладалися, а проходили природну муміфікацію. За розрахунками археологів, різке зростання населення перетворив пустелю в одне велике поховання мумій. Людям Чінчорро доводилося часто стикатися з муміями, що у разом привело до виникнення культу мертвих, що вилився в технологію виготовлення мумій.
Чінчорро видаляли у померлого всі м'які тканини і замінювали їх глиною. Потім на тіло поміщали шкіру, а на обличчя глиняно маску, часто з відкритим ротом. Голову прикрашали перукою, а шкіру часто фарбували червоною фарбою. Ця технологія виготовлення мумій відрізняється від єгипетської, але є ймовірність, що древні єгиптяни, подібно народу Чінчорро, пройшли по тому ж шляху до шанування своїх померлих.
У Єгипті також є пустеля і посушливий клімат, ймовірно древні єгиптяни також стикалися з природними муміями і також виробили свою концепцію переходу зі світу живих у світ мертвих.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий