Світ очима дальтоніка , який він?

Світ очима дальтоніка , який він?
Для того щоб адекватно сприймати оточуючих людей і сам світ, досить корисно буває погортати різні медичні статейки. Ну, наприклад: майже кожен 10-й чоловік на Землі - дальтонік, а якщо ще й візуал? то це взагалі складно - такі мікромелочі, які легко можуть пояснити багато непорозумінь у спілкуванні, буває корисно якщо не тримати в голові, то хоча б час від часу згадувати. А замовників і зовсім в обов'язковому порядку проганяти на тест. Втім як і багатьох дизайнерів (до речі, на зображенні треба побачити виключно 83 37 44 56).
- Ця особливість зору отримала назву на честь Джона Дальтона, який дізнався про своє дальтонізмі тільки в 26 років (попутно довідавшись що його «сірий» піджак - бордовий).
- Дальтоніки діляться на діхромантов (можуть не розрізняти червоний колір - протанопія, зелений - дейтеранопія або фіолетовий - трітанопія) і монохроматіков (ч / б зір).
- Всупереч розхожій думці, собаки - не монохроматікі (і їм вже набридло це повторювати).
- Найбільший відсоток дальтоніків зареєстрований в Чехії та Словаччині, в той час як на островах Фіджі і серед бразильських індіанців дальтоніків практично немає.
- Дальтонізм вперше привернув до себе увагу громадськості в 1875 р., коли в Швеції, біля міста Лагерлунда, сталася аварія потягу, що спричинило великі жертви. Виявилося, що машиніст не розрізняв червоний колір, а розвиток транспорту саме в той час призвело до широкого поширення колірної сигналізації.
- Спадковий дальтонізм вражає 8% чоловіків і 0,5% жінок (тобто на 1000 чоловік припадає в середньому по 43 дальтоніка - з розрахунку співвідношення чоловіків і жінок 50/50)
- Лише 1% всіх дальтоніків - монохроматікі, тобто приблизно 1 з 2325 чоловік.
- Дальтонізм передається в основному по жіночій лінії
- Втратити цветоощущение можна і після черепно-мозкової травми, перенісши важкий грип, інсульт або інфаркт.
- Рєпін, будучи в похилому віці, намагався виправити свою картину «Іван Грозний і син його Іван». Однак, навколишні виявили, що через порушення колірного зору, Рєпін сильно спотворив колірну гаму власної картини, і роботу довелося перервати.
- Дальтоніки зустрічаються і серед знаменитих художників: Врубель, Рєпін і багато інших.
- Синій колір безпомилково сприймає більшість людей - інтерфейси багатьох програм виконані переважно в цьому кольорі невипадково. Так само існують таблиці «правильних кольорів».

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий