7 цікавих фактів про історію поцілунку

7 цікавих фактів про історію поцілунку
Статистичні дослідження показали: люди пам'ятають до 85-90 відсотків усіх подробиць, за яких стався їх перший поцілунок. При цьому в пам'яті залишається в 2-3 рази менше подробиць смерті та похорону батьків, втрати невинності або народження першої дитини.
1. Існують три теорії походження поцілунку.
Згідно з першою, першопричиною поцілунку є материнство. Коли дитина кидав груди, але не міг ще самостійно кусати і пережовувати тверду їжу, за нього це робила мати, яка перетворювала їду в рідку кашку, а потім передавала її своєму нащадкові, так би мовити, з вуст у вуста. Потім це дія починало відігравати роль соски-пустушки: щоб обдурити і заспокоїти дитину, мати просто торкалася своїми губами до його губ, імітуючи процес годування. А в підсумку торкання губ губами набуло значення ніжності та ласки.
Друга теорія бачить у поцілунку просте наслідування твариною. Наприклад, птахам, які під час шлюбних танців, серед інших маніпуляцій, торкаються один до одного дзьобами (звідси - «милуються, як голубки»). Або - «целующімся рибкам» гурамі. Правда, у гурамі насправді це зовсім не прояв ніжності: так самці борються за територію і самок. Вони просто міряються ротами: у кого він менший, той безславно покидає «поле бою».
Третя теорія стверджує, що поцілунок у наших далеких предків припускав мирні наміри: дотик витягнутих вперед губ замість шаленого оскалу зубів, готових вчепитися в горлянку супротивника.
2. Всі ці теорії, кожна з яких по-своєму ефектна і переконлива, розбиваються, однак, про одне дивне явище - поведінку шимпанзе. Ці наші далекі родичі зворушливо, зовсім по-людські, обіймають за шию того, кого вони люблять, і притискаються до неї губами. І жоден зоопсихолог не в змозі пояснити, звідки береться такий прояв ніжності.
3. Перші письмові свідчення про поцілунок в людській історії сходять до перським написам, яким близько 4 тисяч років. У V столітті до нової ери Геродот теж згадує про поцілунок і теж у зв'язку з персами. Правда, це не зовсім той поцілунок. «У персів, - пише Геродот, - рівні по суспільному становищу чоловіки при зустрічі цілують один одного в уста, а нерівні - в щоку».
4. Найвищого розквіту звичка цілуватися досягла в древніх римлян. Цілувалися всі: чоловіки, жінки, діти, родичі, знайомі і ледь знайомі; цілувалися скрізь: вдома, на вулицях і в громадських місцях. Змащували губи особливою ароматичною помадою, щоб цілуватися було приємніше. Коротше, це прийняло характер божевілля, і імператор Тіберій особливим декретом звів цю поцілункового епідемію до розумних розмірів.
5. Страшні епідемії чуми і чорної віспи в Європі, що відносила життя мало не половини населення континенту, внесли корективи в стародавні традиції. До епохи Ренесансу з'явилися зовсім нові форми етикету: глибокий уклін з помах капелюхом перед собою (потім це перейшло в легкий уклін і простий дотик до капелюха); поцілунок жіночої руки в рукавичці (потім це перейшло в легке потиск і нахил голови над рукою); у чоловіків з'явилося рукостискання при зустрічі і прощанні; нарешті, з'явився «повітряний поцілунок».
6. У 1896 р. в Нью-Йорку демонструвався фільм «Поцілунок». Реакцію на нього можна порівняти хіба що з 12-бальним ураганом. Ось що писала після цього «Нью-Йорк таймс»: «Збільшене до пропорцій Гаргантюа, це огидне видовище не викликає нічого, крім почуття нудоти. Негайне втручання поліції - ось усе, що потрібно ».
7. У тридцяті роки в Голлівуді було встановлено залізне обмеження: тривалість поцілунку не повинна була перевищувати трьох секунд, цілуються повинні були твердо стояти на землі (ніяких повісаніе на шиї, легковажних підйомів ніжки, і вже тим більше, ніякого сексу в ліжку). Втім, дуже скоро знову з'явилися «поцілункового дисиденти» - Кері Грант і Кларк Гейбл. А їм, природно, наслідували всі інші актори.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий