Свято Водохреща в Києві 2013

Свято Водохреща в Києві 2013
19 січня всі православні християни і греко-католики відзначать Хрещення Господнє (Водохреща). Основні заходи плануються в київському Гідропарку та на Оболонській набережній.
Хрещення - це один з найбільших християнських свят, яке відзначається щороку 6 січня у католиків і 19 - у православних. Хрещення - завершальний свято різдвяно-новорічного циклу. Пов'язаний з хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан Іоанном Хрестителем, під час якого, згідно з Євангелієм від Матвія, з небес зійшов на Ісуса Святий Дух у вигляді голуба. Звідси і назва - Богоявлення (до того моменту Богоявленням вважалася інша подія - пришестя Христа чи Різдво Христове).
19 січня 2013 в Києві пройде загальноміське свято Водохреща (Водохреща), з традиційними купаннями в Дніпрі. Основні заходи пройдуть в 12:00 на Оболонській набережній біля Свято-Покровського собору (вул. Прирічна, 5-а) та о 14:00 у Парку культури і відпочинку «Гідропарк» біля каплиці Хрещення Господнього. Цей захід завершить цикл новорічних свят у столиці.
У козацькому хуторі "Мамаєва слобода" у Києві 19 січня також відсвяткує Водохреща ("Водохреща" або "Ордань"). Сутра буде святкова літурія в козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці, потім відкриється ярмарок народних майстрів і почнуться народні гуляння. Гостей пригощатимуть козацьким кулешем і кабаном на рожні. Всі бажаючі зможуть зануритися в ополонці, будуть звучати постріли з гармат і мушкетів, пройде козацька битва "лава на лаву". Свято завершиться символічним спаленням дідуха.
"Парк Київська Русь" також запрошує 19-20 січня на веселі Водохресні гуляння. Можна буде безкоштовно покататися на санях, запряжених кіньми зі стайні великого князя київського, поводити хороводи, витримати оборону в снігових боях. Крім того, вас чекають видовищні виступи вершників на князівських конях і відтворення середньовічної полювання, обряд розпалювання багаття і етно-дискотека навколо нього.
У цей же день Водохреща відсвяткують в Музеї народної архітектури "Пирогово". В 10:00 у старовинній церкві Архистратига Михаїла відбудеться літургія освячення води на церковному подвір'ї. Крім того, всі учасники дії зможуть зігрітися біля символічного вогню, навчитися народним танцям.
Крім того, 19 січня в рамках проекту Free Games з 12:00 до Екстрім-парку X-Park (парк Дружби народів) розпочнеться свято здоров'я "Фестиваль Моржів". У програмі: святкове богослужіння та освячення води, урочисте відкриття фестивалю, купання в ополонці, змагання моржів, нагородження учасників.
Про свято Водохреща
Головний обряд свята Хрещення - освячення води у церквах. Хоча зберігся і інший старовинний обряд, який проводять на річці або озері: в льоду вирубують лунку у формі великого хреста, священик читає молитви над водою і опускає в ополонку срібний хрест, потім випускають у повітря кілька пар голубів. Після цього вода вважається освяченою (святий), і люди несуть її додому. Вважається, що хрещена вода додає здоров'я, лікує від всіляких недуг. Звідси й звичай занурюватися в ополонці. А для тих, хто важко уявляє себе купався в крижаній воді підходить інший звичай. Щоб весь рік бути здоровим і щасливим, необхідно напитися святої води. Дивний той факт, що свячена вода не псується і може зберігатися багато років.
Крім того, вважається, що освячена вода протидіє нечистій силі. Для вигнання з дому злих духів слід окропити всі кімнати (і особливо кути) житла, а також двір.
Це свято ніколи не відзначався пишним гулянням, не було в цей день ні ворожінь, ні пісень з танцями.
Напередодні Водохреща, 18 січня, святкує третій кутю - голодну. Весь день віруючі моляться, нічого не їдять, постяться. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подають пісні страви - кутю, узвар, смажену рибу, вареники з капустою. На другий день з ранку ходять до церкви святити воду.
У старовину після Водохреща розпочинався новий весільний сезон, який тривав до Великого посту. Це був час веселощів і дозвілля.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий