Вчені знайшли саму щасливу людину у світі

Вчені знайшли саму щасливу людину у світі
Французький учений і генетик Матьє Рікар є найщасливішою людиною в світі, за даними дослідників. 66-річний вчений кинув науку 40 років тому і переїхав до Індії, щоб вивчати буддизм.
Тепер він - один з довірених Далай-лами і є одним з найбільш шанованих західних послідовників релігії.
Як з'ясувалося, щоденна медитація має й інші переваги - вона робить Рікара більш щасливим.
У рамках дослідження, проведеного серед сотень людей, що практикують медитацію, невролог Річард Девідсон з університеті Вісконсіна, прикріпив до голови ченця 256 датчиків, які повинні були сканувати мозок Матьє під час медитації.
Як показало сканування, під час медитації Гамма хвильова активність мозку Рікара істотно підвищується.
Як вважають дослідники, надмірна активність в лівій префронтальної корі мозку, в порівнянні з правою, дає ченцеві аномально великий потенціал для щастя, а також знижує схильність до депресій.
Дослідження феномена відомого, як «нейропластічності», перебуває в зародковому стані і Рікар бере участь у більшості досліджень цього феномену, що проводяться по всьому світу.
«Ми намагалися добитися цього ефекту протягом 12 років, досліджуючи людей, які недавно почали практикувати медитацію і практикуючих її довгі роки», - каже дослідник. «Ми виявили, чудові результати у тих, хто вже давно практикує медитацію, а саме у тих, хто медитував 50000 разів і більше. Але позитивні зміни є і в тих, хто практикує медитацію тричі на тиждень протягом 20 хвилин в день ».
«Отримані результати дослідження показують, що медитація - це не просто солодка напівдрімота під деревом, а щось більше. Це те, що змінює ваш мозок і, отже, змінює і вас ».
Вчений вважає, що медитація впливає на мозок людини, роблячи його щасливішим, а також розвиваючи його м'язи.
Син філософа Жана-Франсуа Ревеля та художниці Яхне Лі Томілін, Матьє Рікар отримав популярність після виходу книги «Монах і філософ», яку написав разом з батьком. У книзі ведеться діалог про сенс життя.
У 2011 році чернець випустив практичний посібник «Мистецтво медитації», в якому він пояснює користь медитації.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий