Відмова від куріння продовжує життя на 10 років

Відмова від куріння продовжує життя на 10 років
Британські вчені обрадували тих, хто збирається кинути палити - як з'ясувалося, відмова від шкідливої ??звички продовжує життя в середньому на десять років.
Дослідники з Оксфордського університету вивчили біографії понад мільйон жінок, які народилися в 1940-і роки. Масштабний експеримент тривав цілих 12 років. Спочатку, в 1996-му, його учасницям (тоді у віці близько 55 років) запропонували заповнити анкету з питаннями про їх спосіб життя.
Дослідники зверталися до них із таким проханням кожні три роки. З учасниць дослідження 20% були активними курцями, 28% повідомили, що кинули палити, і 52% не палили ніколи. До 2011 р. 66 000 брали участь в анкетуванні померли.
При обробці даних з'ясувалося, що курці вмирали значно частіше, ніж некуривших або кинули палити. Причому навіть те, в якому віці ви відмовилися від сигарет, мало значення. Наприклад, жінки, що кинули палити до 30, вмирали значно рідше, ніж ті, хто кинув вже після 40. Підвищена смертність серед курців була викликана в основному захворюваннями, пов'язаними з курінням, такими як рак легенів.
«Жінки, що народилися близько 1940 р., були першим поколінням, в якому люди стали багато курити впродовж свого дорослого життя. Тому тільки в XXI в. ми можемо безпосередньо спостерігати вплив цього тривалого куріння, і тривалого відмови від сигарет, на передчасну смертність серед жінок », - розповів дослідник з Оксфорда сер Річард Піто.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий