Що буде, якщо завтра відключать стільниковий зв'язок?

Що буде, якщо завтра відключать стільниковий зв'язок?
Це не топік про виживання в умовах метеорита, що впав, революції або різкого потепління до плюс сорока тисяч градусів. Просто давайте візьмемо останній звіт про ринок мобільного зв'язку і спробуємо на його основі уявити ситуацію, що буде, якщо зв'язок просто візьме і зникне. Зрозуміло, що настільки селективне зникнення неможливо, але воно послужить хорошою ілюстрацією того, що зараз означає стільниковий зв'язок для ринку.
Паніка
У перші дні - паніка й хаос: спочатку третина населення відчуває дикий стрес з приводу відсутності телефону, до якого всі звикли. Найлегше це перенесуть літні люди, і покоління 30-річних: перші взагалі не завжди розуміють, навіщо потрібна стільниковий зв'язок, другі пам'ятають світ без мобільних телефонів. Складніше всього доведеться молоді, з дитинства сприймаючої світ так, що можна зв'язатися з ким завгодно. Жителі великих міст із зрозумілих причин турбуватимуться більше, ніж жителі, наприклад сіл. Будуть написані десятки дисертацій про абстинентний синдром.
Рації
Відразу після падіння мережі різко підніметься попит на рації. Швидше за все, в перші дні ціни будуть дико задиратися, але пізніше, вже через місяць-два, продуктивні китайці виручають всіх стражденних. В першу чергу рації будуть купуватися для бізнесу: потрібно ж якось координувати співробітників. Батьки теж не залишаться осторонь: їм поки складно уявити, як дитина може дійти до школи без зв'язку. Молодь замість «заткнись» стане говорити «звільни канал» навіть в особистому спілкуванні.
Міські телефони
Знову почне розвиватися забута начебто фіксований зв'язок. Вишикуються черги на підключення домашнього телефону, швидше за все - з'являються приватні компанії, що займаються телефонією. Тут же виросте роль домашніх комп'ютерів як засобів зв'язку: повідомлення в соцмережах частково замінюють дзвінок, сильно зростає трафік Скайпа, можливо - оживають локальні чати і форуми міст. Поступово функція зв'язку лягає на комп'ютер в тій же мірі, як і на фіксований телефон. При цьому - з соцмереж йде велика кількість людей, які виходили в них тільки за допомогою мобільного інтернету.
Wi-Fi
На вулицях відкриваються нові кафе з Wi-Fi, можливо - з'являються Wi-Fi-стовпи і автомати. Ще пізніше в елітних ресторанах планшети для гостей подають разом із десертом. Їжа та зв'язок стають майже синонімами.
112
Різко зростає кількість нещасних випадків з негативним результатом: адже мобільний зв'язок - це засіб виклику рятувальників або швидкої допомоги. Охоронні агентства починають широкий продаж тривожних кнопок з радіоканалом фізособам.
У регіонах з високою небезпекою урагану, землетрусу, цунамі або інших проблем на вулицях встановлюються гучномовці - щоб два рази не ходити, в більшості - прямо на колишніх місцях стільникових антен.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий