6 симптомів психічних захворювань, які оточуючі приймають за капризи

6 симптомів психічних захворювань, які оточуючі приймають за капризи
У поведінці кожного з нас знайдеться яка-небудь примха, яка, як ми думаємо, властива тільки нам. І даремно думаємо. Тому що, згідно з наукою, кожної нашої дрібної примхи, звичкою або «улюбленої мозолі» можна знайти строго наукове пояснення.
1. Боязнь сечовипускання в присутності інших людей
Ви зайшли справити малу потребу в порожній туалет (припустимо, в ресторані), і вже знаходитеся на півдорозі до блаженного полегшенню, як раптом за вашою спиною лунає човгання. І ... все. Процес застопорився. Ви більше не можете видавити з себе ні краплі. Хтось прилаштувався біля сусіднього пісуари. Ви знаєте - він чує, що ваша струмінь раптово вичерпалася і від цього паніка тільки наростає. А незабаром за вами утворюється черга. І всі вони дивуються, що це ви там, в повній тиші ...
Якщо вам доводилося переживати щось подібне - знайте, ви такий не один. Цей стан називається парурез або, якщо простіше, боязнь сечовипускання на людях. Схильні парурезу люди не можуть полегшитися в присутності інших людей, навіть уявних. Найчастіше така проблема спостерігається у чоловіків, але і з жінками теж час від часу трапляється. Учені запевняють, що сім відсотків людей в той чи інший момент свого життя переживали подібний стан.
У найсерйозніших випадках страждають парурезом здатні ходити в туалет тільки у власному будинку, коли вони впевнені, що нікого поруч немає і, найближчим часом, не передбачається. Доходить до того, що деяким страждальцям доводиться вводити катетер. Особливо проблематичним парурез стає, коли необхідно пройти допінг-контроль, тому у Великобританії такий розлад вважається вагомою підставою для звільнення від тестів, пов'язаних з сечею. А в Америці парурез - поважна причина, щоб відмовитися виконувати обов'язки присяжного.
2. Обкушування нігтів
Оніхофагія - одне з найпоширеніших психічних розладів, яке виражається в нав'язливому обкушуванням нігтів. Цієї напасті схильне близько 45 відсотків людей у ??віці від 10 до 18 років (більшість з них - жінки). Серед страждають оніхофагією зустрічаються і знаменитості - Брітні Спірс, Жаклін Кеннеді, Єва Мендес ...
У цього стану теж бувають легкі і важкі форми. У серйозних випадках може непоправно постраждати кутикула, іноді і зуби. Крім того, не можна забувати про мікроби, які така людина постійно запускає в свій організм.
І що ще гірше - ця, здавалося б, безневинна звичка може вплинути на працездатність, самооцінку і соціальну взаємодію. Тобто зруйнувати життя.
3. Насильницьке емоційний вираз
Уявіть: начальник вичитує вас за який-небудь серйозний промах, а ви відчуваєте, що ще секунда і расхохочетесь, і нічого не можете з собою вдіяти. Намагаєтеся взяти себе в руки - розумієте ж, чим це вам загрожує, але як би ви себе не стримували, винуватий вигляд поступово змінюється дурною посмішкою, потім здавленим смішком і незабаром з вас виривається справжній, відкритий гучний, істеричний регіт.
Якщо ви коли-небудь переживали щось подібне, то, цілком можливо, страждаєте синдромом під назвою «насильницьке емоційний вираз», відомий також як «псевдобульбарний афект».
Людина в цьому стані відповідає на стресову ситуацію абсолютно протилежною реакцією ніж та, яку логічно було б очікувати. Наприклад, впасти в депресію від гарної новини або почати хихикати в самому невідповідному для цього місці.
Крім того, якщо людині приносить задоволення сміятися над чиїмось невезінням або промахами, то це теж може бути психічним відхиленням, яке називається «катагеластіцізм». У медичній літературі воно описується як «психічне відхилення, при якому людина відчуває задоволення, висміюючи інших». Тобто, по суті, це медичний термін для позначення закінчених мерзотників.
4. Нездатність усвідомити і виразити свій емоційний стан
Як часто вам доводилося чути від дівчини, що її коханий не достатньо з нею щирий? «Він ніколи не ділиться зі мною своїми переживаннями». «Він якийсь вічно відсторонений ...» «Його абсолютно не хвилює, що відбувається у мене в душі!» І так далі.
Хочете вірте, хочете ні, але дві з трьох цих скарг можна пояснити медичним явищем, званим «алекситимия». Цей термін означає нездатність людини усвідомити і виразити словами власний емоційний стан. Алекситимия в тій чи іншій мірі є у кожного з нас. Однак у найважчих випадках цей стан може серйозно отруїти життя. За запевненнями вчених, алекситимия заважає жити приблизно 8-10 відсоткам всіх людей, причому чоловіків серед них більше, ніж жінок.
Крім проблем з подружками, такі чоловіки володіють недостатньо розвиненою уявою. Страждаючим алекситимией навіть сни сняться логічні і реалістичні: як вони ходять по магазинах, наприклад, або снідають яєчнею.
5. Непереносимість деяких звуків
Практично кожен з нас не може переносити який-небудь звук: пінопластом по склу, крейдою по дошці, скрип гойдалок, плямкання ... Нормально це чи ні, залежить від того, що це за звуки і наскільки заважають вам жити.
Психічний розлад під назвою «мізофонія» - це стан, коли роздратування викликають звичайні, нічим не примітні звуки. Наприклад звуки, які видають інші люди, коли їдять, дихають, кашляють або займаються іншими абсолютно звичними і не гучними справами.
Крім того, більшість людей дратують тільки багаторазово повторювані шуми, а страждає мізофоніей може вивести з себе один-єдиний неприємний для нього звук. Зафіксовані випадки, коли такі люди в нападі роздратування били посуд і буквально пробивали стіну кулаком (мова про гіпсокартон, зрозуміло), коли хто-небудь поблизу випадково чавкнул.
Ситуація загострюється, якщо ненависний звук виходить від людини, з якою страждаюча мізофоніей емоційно пов'язаний - від члена сім'ї або близького друга.
Само собою, у таких людей виникає безліч проблем в спілкуванні з оточуючими. Їм складно зав'язати романтичні відносини, оскільки вони не виносять, коли хтось поруч з ними їсть. Багато хто з них харчуються тільки на самоті за зачиненими дверима.
6. Опозиційний розлад непокори
У великому колективі завжди знайдеться кадр, який сприймає в багнети все, що йде «зверху». Він вважає своєю головною метою підривати авторитет начальства найгаласливішим і неприємним для останнього способом. Він сперечається і сперечається по кожному незначного приводу.
Не поспішайте робити висновки - не виключено, що людина не винен у тому, що так себе веде. Його впертість може пояснюватися психічний розлад, який називається «опозиційним розладом непокори». У медичній літературі цей стан описується як «тривалий розлад, що характеризується непокорою, ворожим і Негативістську поведінкою по відношенню до вищестоящим особам».
Хоча подібний розлад досить часто зустрічається у дорослих, найбільше йому, зрозуміло, схильні діти - близько 20 відсотків. І це не просто погана поведінка час від часу, а постійний стан протягом, щонайменше, півроку. Якщо нічого з цим не робити, то з імовірністю більше 50 відсотків, ситуація буде тільки погіршуватись.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий