Не виспалися? 7 порад, як підбадьоритися

Не виспалися? 7 порад, як підбадьоритися
Повноцінний сон необхідний нам для того, щоб виконувати повсякденні справи, а недосипання загрожує нам діабетом, серцево-судинними захворюваннями, ожирінням і депресією.
Лікарі радять спати від 7 до 9 годин в день, але при напруженому графіку роботи, часто про міцне і здоровий сон доводиться тільки мріяти. Що ж робити, якщо ви не виспалися, в попереду ще цілий день роботи? Ось декілька порад як залишатися активним і бадьорим.
1. Заправтеся їжею
Так само як і машині, нам потрібно паливо для того, щоб працювати. Здоровий і поживний сніданок, обід і вечерю забезпечить організм достатньою кількістю поживних речовин і підтримає вас у бадьорому стані. Так, наприклад, яблуко яке містить всього 10 грам цукру, який ми спалюємо протягом тривалого часу, підвищує рівень енергії. Також можна включити в свій раціон інші фрукти, зернові продукти і білки, що містять амінокислоти і роблять нас більш енергійними.
А ось чого не варто їсти, так це щільний обід, насичений білками, жирами і крохмалями. Це забирає у нас багато енергії на перетравлення.
 
2. Зробіть пробіжку
Фахівці рекомендують відправитися на ранкову пробіжку, так як це сприяє вивільненню ендорфінів - натуральних болезаспокійливих речовин. Також це робить нас енергійніше і зміцнює серце. В цілому фізичні вправи є гарним засобом для підвищення настрою. Однак інтенсивні заняття при низькому рівні енергії можуть зробити вас ще більш млявим, тому коштувати обмежувати навантаження.
 
3. Випийте кави
Кофеїн у каві, чаї, шоколаді, деяких напоях і ліках, впливає на обмін речовин, стимулюючи центральну нервову систему. Це підвищує нашу пильність і рівень активності.
Однак споживання занадто великої кількості кофеїну може спричинити симптоми відміни, такі як нервова збудливість і запаморочення. Також пам'ятайте, що наш організм поглинає кофеїн також швидко, як його виводить. Через 8-20 годин 75 відсотків кофеїну вже вийшло з вашого організму.
 
4. Більше світла
Світлові рецептори в очах підтримують нас в спати і допомагають заснути, коли стає темно. Ми біологічно запрограмовані вставати зі сходом сонця. Однак поки наш організм не так добре розрізняє природний і штучне світло. Підтримування освітлення в приміщенні допомагає нам залишатися бадьорими.
 
5. Зробіть перерву
Якщо вам доводиться виконувати монотонну роботу якийсь час і ви починаєте впадати в сон, зробіть перерву і займіться чимось абсолютно іншим. Мозку потрібна новизна. Зробивши паузу, а потім, повернувшись до ваших насущних справах, ви зможете поглянути на все більш свіжим поглядом.
 
6. Перебуваєте в постійному русі
Якщо вас починає хилити в сон, підніміться і почніть рухатися. Печерні люди не рухалися тільки в одному випадку - коли лягали спати. Коли ж ви годинами сидите за комп'ютером, то в один момент вас почне наздоганяти сонливість. Так що вставайте і нагадайте собі про те, що до сну ще далеко.
 
7. Відновлювальний сон
Вам ніяк не вдається повернутися в робочий стан? Найкраще виділити 20-30 хвилин на невеликий сон в обід. Якщо ви спите менше 30 хвилин, то залишаєтеся в перших двох стадіях сну, що підвищує когнітивні функції і робить вас більш відпочив.
Проте краще всього поставити будильник, щоб не проспати довше покладеного, так як після обіднього сну, який триває більше півгодини, починає виникати стан млявості, знижується кмітливість і у вас виникає все більше бажання спати далі.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий