Вся правда про студентів

Вся правда про студентів
Слово «студент» («studio») в звичному для нас розумінні вперше вжив римський поет Овідій, коли прибув в Афіни за новими знаннями. Дослівно з латинської мови цей термін перекладається як людина, яка старанно працює і старанно займається.
Прототип головного героя фільму «Ігри розуму», математик Джон Неш, мабуть, отримав саме лаконічне рекомендаційний лист з університету. Викладач написав у ньому всього один рядок: «Ця людина - геній!».
Часом, геніальність людини розкривається зовсім несподівано навіть для нього самого. Так сталося з американським математиком Джорджем Данцигом, коли він був аспірантом в університеті. Запізнившись на лекцію, він прийняв написані на дошці рівняння за домашнє завдання і через якийсь час вирішив їх. Виявилося, що йому вдалося вирішити дві проблеми в статистиці, над якими до нього билися багато вчених.
Студенти фізико-математичного факультету Шауляйського університету, мабуть, настільки не хотіли вчити конспекти за семестр, що витратили 16 годин на створення шпаргалки, довжина якої превисіла600 метрів. Їм би не довелося переводити стільки паперу при наявності рідера PocketBook Pro 912, який чудово підходить для навчання, оскільки може замінити всі необхідні підручники - його пам'ять вміщує декілька сотень електронних книг. При цьому у рідера великий 9,7-дюймовий екран E-Ink, який гарантує комфорт при читанні протягом тривалого часу - в ньому, на відміну від TFT-дисплеїв, немає підсвічування. А так як дисплей PocketBook Pro 912 сенсорний і в комплекті є спеціальне перо, вести конспект можна в самому рідері. Незрозуміло тільки, куди його сховати, якщо стоїть завдання - списати :)
При надходженні в Прінстон абітурієнти знайомляться з так званим «Кодексом честі». Перед вступним іспитом майбутні студенти дають клятву в письмовій або влаштуй формі про те, що вони не будуть самі використовувати шпаргалки та будуть припиняти списування в аудиторії. Якщо хтось із майбутніх студентів буде помічений за списуванням, то йому обіцяють серйозні неприємності.
Чи знав Ерне Рубік, що він прославиться на весь світ завдяки своєму кубику? Швидше за все, немає, оскільки навряд чи він навіть міг уявити, що звичайне посібник для студентів архітектурного факультету заволодіє умами і серцями мільйонів людей по всьому світу.
Нантський університет (Франція) схожий на рай для студентів, що ведуть нічний спосіб життя. Справа в тому, що в стінах навчального закладу є спеціальні кімнати для відпочинку, які студенти можуть використовувати на свій розсуд, наприклад, щоб поспати, якщо навчальні парти їм здаються через чур жорсткими для сну. Втім, про «секс, наркотики і рок-н-ролі» в таких зонах відпочинку студентам довелося забути.
Виявляється, саме граф Уваров, який очолював міністерство освіти при Миколі I, зобов'язав студентів конспектувати лекції. Це нововведення дозволило міністрові не тільки підвищити ефективність роботи системи освіти, але і виявити вільнодумців серед викладацького складу навчальних закладів.
У дореволюційній Росії не тільки швейцари ресторанів дбали про студентів в Тетянин день, але й поліцейські. Їм пропонувалося не заарештовувати святкуючих студентів, а також надавати допомогу, якщо ті вже не в змозі самостійно дістатися до будинку. На жаль, до сьогодні традиція не дожила ...

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий