10 цікавих фактів про лоскоту

10 цікавих фактів про лоскоту
Одним з найбільш приємних звуків для наших вух є сміх, а найсильніший сміх часто викликаний лоскотом. Батьки лоскочуть дітей, щоб викликати в них дзвінке хихикання, а лоскіт закоханих скоріше нагадує флірт або безневинні ласки.
В яких місцях люди найбільше чутливі до лоскоту і чи можна залоскотати людину до смерті?
Ось відповіді на ці та інші питання, що стосуються лоскоту.
1. Лоскіт допомагає нам зближуватися
Лоскіт може не тільки викликати сміх, але і допомагає нам будувати відносини. Ще в 19 Веккьо Чарльз Дарвін зауважив, що лоскіт є механізмом соціального зближення. Вона служить однією з перших форм спілкування між матір'ю і дитиною. Також вона допомагає налагоджувати зв'язки між друзями і вважається психологами частиною п'ятою, найвищим ступенем соціальної гри, яка включає близькість і когнітивне взаємодія.
2. Ми не можемо самі себе полоскотати
Якщо дотик іншої людини може призвести до лоскоту, чому ми не можемо самі себе полоскотати? Вчені припускають, що наш мозочок може відрізнити несподіване дотик від справжніх відчуттів, і це пригнічує реакцію лоскоту. Коли ми намагаємося себе полоскотати, мозок передбачає це і готується до лоскоту. Можливо, різна реакція на очікуване і несподіване з'явилася у людини, щоб краще захищатися від ворогів.
3. Самі делікатні місця - це найбільш вразливі місця під час атаки
Підошви ступень і пахви вважаються двома самими делікатними місцями на нашому тілі. Крім того, більшість місць, чутливих до лоскоту, таких як шия, груди, область геніталій також є найуразливішими в битвах.
У пахвовій западині проходить пахвова вена і артерія, і вона надає безперешкодний доступ до серця, яке не захищене грудною кліткою. Шия теж містить дві важливі артерії в тілі людини, які постачають мозок кров'ю. Трахея, яка переносить повітря в легені, також знаходиться в області шиї.
4. Лоскіт є системою оповіщення нашого тіла
Також як свербіж, лоскіт може нас захищати, направляючи нашу увагу на зовнішні подразники, такі як хижаки або паразити. Такий тип лоскоту, званий кнімесіс - легка лоскіт, рідко викликає сміх і властива людям і тваринам.
Вчені з'ясували, що ті почуття, які ми відчуваємо, коли нас лоскочуть, змушують нас панікувати, і є природним захисним механізмом перед повзучими комахами, такими як павуки і жуки.
5. Лоскіт може перетворитися на тортури
В історії були випадки, коли лоскіт застосовувалася як тілесного покарання. Так є свідчення того, що нацисти використовували лоскіт як тортури. Також стародавні римляни застосовували особливий вид тортури. Вони пов'язували порушників, занурювали їх стопи в солону воду і примушували кіз злизувати її. З часом лоскіт ставала дуже болючою.
Що ж стосується смерті від лоскоту, є свідчення того, що людина може померти від сміху, а отже теоретично це в якійсь мірі можливо.
6.Чим старше, тим ми менш чутливі до лоскоту
Чи є лоскіт дитячою грою? Частка правди в цьому є, так як люди молодше 40 років у 10 разів частіше піддаються лоскоту, ніж ті, кому за 40. І це не тому, що дорослим не подобається лоскіт, просто з віком спостерігається поступове зниження тактильної чутливості.
7. Лоскіт можна зупинити
Як це зробити? Покладіть вашу руку на руку лоскоче вас людини. До цьому прийому часто вдаються доктора. Коли лікар хоче оглянути живіт пацієнта він може попросити покласти його руку на свою. Таким чином, ви як би проробляєте ті ж дії, що і лікар, що змушує наш мозок думати, що ви лоскочучи самі себе. Проблема полягає лише в тому, щоб схопити руку лоскоче.
8. Лоскіт допомагає схуднути
Якщо лоскіт викликає у вас сильний сміх, то це призводить до спалювання калорій. Вчені з'ясували, що 10-15 хвилин сміху спалює додаткові 10-40 калорій в день, що може означати втрату ваги в кілька кілограмів за рік. Звичайно це не те ж саме, що ходити в тренажерний зал, але якщо ви вирішили схуднути, кожна калорія має значення.
9. Лоскіт може доставляти сексуальне задоволення
Для деяких людей лоскіт практично будь-якої частини тіла приносить їм задоволення, а є й ті, хто збуджується, спостерігаючи за тим, як лоскочуть інших. У широкому сенсі, лоскіт може служити формою попередньої гри. Однак при кнісмолагніі - порушенні від лоскоту, вона стає формою сексуального фетишизму.
10. Чому ми сміємося, коли нас лоскочуть?
Це є головним нерозгаданим питанням, що стосується лоскоту. Сміх зазвичай асоціюється з гумором і задоволенням. Але при лоскоту він виникає безконтрольно, будучи не пов'язаним з жартом або забавним випадком. Іноді процес лоскоту навіть може бути неприємним і болючим. Так чому ж ми сміємося?

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий