Канадці створили віртуальну копію людського мозку

Канадці створили віртуальну копію людського мозку
Вчені Канади створили штучний мозок, здатний виконувати весь комплекс операцій органу центральної нервової системи людини. Модель Spaun, створена фахівцями Університету Ватерлоо, може думати, запам'ятовувати, бачити і навіть взаємодіяти з навколишнім світом за допомогою спеціальної механічної руки.
Незважаючи на те, що Spaun існує тільки у віртуальному середовищі, вчені запевняють, що це найдосконаліша існуюча модель мозку. 2,5 мільйона його нейронів, а також передлобної ділянки кори, підкіркові вузлам і таламус дозволяють йому реагувати на середу і відповідати на зіткнення з незнайомими об'єктами.
Розроблений спільно неврологами і програмістами, Spaum отримує інформацію із зовнішнього світу через 784-піксельну цифрову камеру, яка замінює в моделі таламус. Оброблені дані зберігаються в нейронах, після чого надходять в підкіркові вузли, де відбувається прийняття рішення, які дії слід виконати у зв'язку з цією інформацією. За допомогою цієї системи обробки відомостей штучний мозок показав здатність проходити різні тестові завдання, в тому числі тести з використанням чисел. В результаті Spaum здатний бачити предмети, а поєднана з ним рука може малювати.
Ілайясміт підкреслює, що говорити про повністю відтвореному мозку поки рано. Як би там не було існуюча модель дозволить фахівцям отримувати інформацію про процеси, що відбуваються в уражених хворобою або відмовили ділянках мозку.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий