Чому наші пальці зморщуються від води?

Чому наші пальці зморщуються від води?

Людські пальці зморщуються при тривалому контакті з водою не просто так: цей механізм вироблений в ході еволюції, щоб краще утримувати мокрі і слизькі предмети.
Група вчених під керівництвом еволюційного біолога Тома Смалдерса (Tom Smulders) показала, що із зморщеними пальцями люди краще управляються з намоклі предметами, тоді як на роботу з сухими об'єктами цей ефект не впливає.
Багато людей вважають, що поява складок на подушечках пальців після тривалого контакту з водою викликано «розмокання» верхніх шарів шкіри, які набухають, просочившись водою. Однак вченим відомо, що цей ефект не проявляється при пошкодженні певних нервів в пальцях людини. Він обумовлений звуженням кровоносних судин і контролюється нервовою системою. У 2011 році було висунуто припущення, що цей активний механізм був вироблений в ході еволюції.
Група Смалдерса продемонструвала одну з можливих причин формування цього механізму. Відомо, що зморщування пальців при контакті з водою проявляється у людей і шимпанзе. Але не виключено, що ми - не єдині види, що виробили цю здатність у ході еволюції.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий