На зимових курортах Сочі - лавинонебезпечна ситуація

На зимових курортах Сочі - лавинонебезпечна ситуація
У ці дні в горах Великого Сочі на висотах понад 1500 метрів зберігається лавинонебезпечна обстановка, туристам рекомендується не виходити на схили. Про це попередили представники Головного управління МНС по Краснодарському краю.
Сочі є популярним напрямком зимового відпочинку: тут знаходиться безліч гірськолижних курортів і створена найбільш сучасна система забезпечення безпеки, попередження нещасних випадків та допомоги потрапили у біду. Рятувальники перебувають у стані підвищеної готовності, цілодобово ведеться моніторинг лавинонебезпечно обстановки.
Всього на сьогоднішній день з початку лавинонебезпечно періоду зареєстровано 63 сходження лавин, більшість з яких (53) були примусовими. Всі вони пройшли безпечно, поза населеними пунктами і місць відпочинку. Крім того, група рятувальників, що має спеціальну техніку та обладнання, провела 86 операцій з порятунку людей у ??горах.
МНС нагадує основні правила поведінки в лавинонебезпечних місцях. Перебуваючи в горах, треба стежити за зміною погоди, а також знати в районі свого шляху місця можливого сходження снігових лавин. Небезпеку несуть снігопад і негода, тому в такі дні в гори виходити не слід.
За інформацією рятувальників, лавини найчастіше сходять зі схилів крутизною більше 30 градусів, а якщо поверхня без чагарнику і дерев - понад 20 градусів. При крутизні більше 45 градусів лавини сходять практично при кожному снігопаді. Крім того, в будь-яку погоду вкрай небезпечно перетинати лощини зі схилами більше 30 градусів. А при крутизні більше 20 градусів переходити їх можна лише через два-три дні після снігопаду. Найбільш небезпечний період сходження лавин - весна та літо, з 10:00 до заходу сонця.
У випадку події необхідно дзвонити з мобільних телефонів за номером 010, повідомляє Інтерфакс. Рекомендації про те, як вести себе, потрапивши в зону сходу лавини, наводяться на сайті Ростуризму. В першу чергу, слід бігти в бік (убік), щоб піти зі шляху сходу снігу. Потрібно постаратися знайти укриття: під скелею або за стовбуром великого дерева.
Якщо лавина таки накрила - потрібно робити широкі рухи, схожі на плавання. А коли вона пройшла, потрібно продовжувати рух руками і ногами так, щоб розчистити повітряний кишеню, перш ніж сніг встигне злежатися. Основне завдання - розширити вільний простір перед обличчям і грудьми.
Потім потрібно чекати рятувальників, підтягнувши коліна до живота, згрупувавшись і прикривши рот руками. Не треба кричати: необхідно берегти дихання і сили. Подати звук потрібно, тільки якщо чути голоси тих, хто прийшов на допомогу людей.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий