Великий Устюг втрачає інтерес туристів

Великий Устюг втрачає інтерес туристів
Продовжує знижуватися інтерес туристів до відвідання Вотчини Діда Мороза у Великому Устюзі. Тенденції намітилися ще до Нового року, нинішні зимові канікули лише підтвердили цю динаміку.
Раніше завідуюча відділом культури, туризму та спорту адміністрації Великого Устюга Надія Соболєва в інтерв'ю порталу "Інтерфакс-Туризм" заявила, що у високий сезон, з 25 грудня по 10 січня, місто приймає щодня по 5-10 тисяч туристів. Тепер канікули позаду, і можна підбивати підсумки. За словами прес-секретаря Любові Якимовою, з початку року садибу Діда Мороза у Великому Устюзі відвідало близько 30 тисяч чоловік.
Навіть якщо під розрахунковим періодом маються на увазі тільки офіційні святкові дні (1-8 січня), то 30 тисяч за цей час означає менше 4 тисяч чоловік в день, що далеко від 5-10 тисяч, озвучених раніше. Причиною різкого спаду турпотоку, по всій видимості, є дорожнеча даної поїздки.
Так, вартість новорічних турів у Великий Устюг на сім'ю з трьох осіб з дитиною до 10 років - від 30,5 тисячі рублів з Петербурга і від 39 тисяч з Москви. Тривалість туру складе 3-4 дня разом з часом на проїзд. При цьому подорож на 4 дні в Естонію або Фінляндію, які знаходяться серед лідерів за кількістю новорічних бронювань, обійдеться в суму близько 20 тисяч рублів на трьох, включаючи вартість харчування і проїзду.
Але замість того, щоб зробити висновки і робити кроки по збільшенню турпотоку, місцева адміністрація обмежується втішними епітетами "величезна кількість гостей». Той факт, що раніше це "величезна" число було більше, до уваги не береться.
Нагадаємо, в 2012 році казкову резиденцію відвідало близько 150 тисяч осіб, тоді як протягом останніх років сюди приїжджало по 200-220 тисяч туристів щорічно. Навіть якщо туристична інфраструктура міста працює на межі - це сигнал не до того, щоб скорочувати турпотоки, а навпаки, розвивати і підтримувати місцевий турбізнес, будуючи нові готелі. При цьому екскурсійна складова в місті розвивається: так, в зимові канікули - 2013 великою популярністю у гостей користувалися нові об'єкти садиби - Кузня і Будинок моди Діда Мороза. Помічники зимового чарівника за ці дні провели понад 180 розважальних, ігрових та театралізованих заходів.
Великий Устюг - одне з найдавніших міст на Російському Півночі - розташовується в 450 кілометрах на північний схід від Вологди, на лівому березі річки Сухона. Проект "Батьківщина Діда Мороза" реалізується тут з 1999 року.

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий