Науковці довели, що людина має відчуття на рівні підсвідомості, про які навіть не здогадується

Зазвичай всякі спроби довести існування якогось містичного «шостого почуття» розбиваються в пух і прах. Тим не менш, у нас і без всякої містики досить «додаткових» почуттів, якими ми користуємося, навіть не підозрюючи про це.Сверхспособности человека

 

1. Ми можемо бачити «заборонені» кольори


Деякі люди можуть бачити дивовижні, неймовірні кольори. Наприклад, синьо-жовтий. Не зелений, що виникає в результаті змішування двох пігментів, а саме такий - почасти синій, почасти жовтий.

Справа в тому, що коли ми бачимо синій колір, та частина сітківки, яка сприймає жовтий, «вимикається», і навпаки. Тому данне змішання синього і жовтого звичайна людина бачити не може. Зелений це вже щось інше - хоча і найближче до істини, що може запропонувати наш мозок.

І все ж вчені знайшли спосіб обдурити людське око так, щоб він побачив «заборонені» жовто-синій і червоно-зелений кольори. Дослідники створили картинки, в яких чергувалися різні смуги: в одному випадку червоні й зелені, в іншому-сині і жовті. Коли випробовувані певним чином дивилися на ці картинки, то поступово починали помічати, як кордони між квітами розпливаються, і утворюється один, незнайомий перш відтінок. Тобто, виявилося, що можливо перенаправити роботу клітин сітківки і змусити очей дійсно бачити два «заборонених» кольору одночасно.


2. Ми можемо «пронюхати» індивідуальність


Виявляється, запах людини майже так само унікальний, як і відбитки його пальців. При першій зустрічі, ще до того, як незнайомець скаже перше слово, у нас виникає по відношенню до нього те чи інше «почуття», яке ми і пояснити-то не в змозі. Це сигнали, які подає нам наш нюх.

Під час одного наукового експерименту групу учасників попросили протягом трьох днів не користуватися милом, дезодорантом, або будь-яким іншим засобом, здатним замаскувати природний запах тіла. Три ночі поспіль випробуваним треба було спати в одній і тій же сорочці. Потім ці сорочки зібрали і запропонували іншій групі людей вгадати за запахом риси особистості мали їх людей: владність, схильність до неврозів, замкнутість, або навпаки, товариськість. Потім їм показали цих же людей на відео і знову попросили охарактеризувати незнайомців.

Результат перевершив всі очікування: і в тому і в іншому випадку здогадки відповідали дійсності в приблизно однаковому ступені.

3. Жінка в період овуляції відчуває змій і геїв
Виявляється, що кожен місяць, в той період менструального циклу, коли ймовірність зачаття дитини зростає до найвищої позначки, жінки отримують надлюдську здатність - відчувати змій. І геїв.

Під час одного наукового експерименту жінкам показали знімки, на яких були зображені заховані в саду змії. Жінки, які перебували в періоді овуляції, знаходили змій набагато швидше. Вчені пояснюють цю особливість тим, що еволюція наділила готову до зачаття жінку особливим даром розпізнавати небезпеку.

Під час іншого експерименту використовувалися фото чоловіків. З'ясувалося, що в період овуляції жінка і геїв розпізнає значно краще. А з лесбіянками цей номер уже не пройшов.

Ймовірно, здатність з першого погляду визначати чоловіків нетрадиційної орієнтації дарована для того, щоб уберегти жінок від порожньої витрати дорогоцінного часу.

4. Чоловіки відчувають овуляцію


В період овуляції голос, запах, тон шкіри жінки злегка змінюються. І на всі ці зміни чоловік реагує, навіть не підозрюючи про це.
Для участі в одному з експериментів були запрошені 123 чоловіки і п'ять жінок, що знаходяться на різних стадіях менструального циклу. Чоловіків і жінок по черзі об'єднували в пари і кожній парі показували якусь картинку.

Потім просили жінку її описати. Після цього описувати зображення повинен був чоловік.
Поруч з жінкою в найменш фертильний період чоловіки частіше просто ліниво переказували її версію. Але поряд з жінкою під час овуляції, представники сильної статі пожвавлювались і описували картинку більш докладно. Тобто відчували овуляцію і прикладали більше зусиль, щоб справити враження.

5. Навіть сліпі очі можуть «бачити»

Під час одного дослідження літнього сліпого чоловіка-добровольця відвели в лабіринт і попросили знайти вихід самостійно. Як не дивно, випробуваний впорався із завданням блискуче.

Справа в тому, очі деяких незрячих людей знаходяться у повному порядку. Проблема в таких випадках полягає в зорових центрах, тобто ділянках мозку, які обробляють інформацію, що надходить з очей. Це як відеокамера без плівки - вона справна, але все одно марна. Але іноді організм знаходить способи з'єднати сітківку і мозок «напряму». Це називається «слепозреніем» - людина отримує практично повну інформацію про те, що його оточує, хоча нічого і не бачить у звичному для нас розумінні цього слова.

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий