Черкаси фестивальні

Черкаси фестивальні

 

У Черкасах постійно вирує культурне і фестивальне життя. Протягом року у місті відбувається близько 10 різноманітних фестивалів. Серед них фестиваль дерев’яної скульптури «Древляндія» (червень), фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь» (серпень), Співочі вечори (серпень), фестиваль льодових скульптур «Крижталь» (січень), «Сила борщу», «Черкаська смакота» (серпень) та багато інших, з розмахом відзначають День міста (червень).

 Черкаси фестивальні

Якщо вирішите відвідати Черкаси у червні, то обов’язково завітайте на фестиваль «Полуниця – насолода смаку». Саме тоді усіх охочих поласувати смачною ягодою та різноманітними стравами із неї збирає оригінальний фестиваль. Саме на Черкащині ця ягода найсмачніша. І навіть не питайте чому. Просто поцікавтесь у будь-кого. Де полуниця найсмачніша? І почуєте однозначну відповідь – на Черкащині. Ще в радянські часи на Черкащині були дуже великі врожаї полуниці, ґрунт підходить цій ягоді якнайкраще. Її возили великими партіями за кордон, аби й інші могли поласувати. 

 

Полуниця викликає приємні емоції, бо вона дуже смачна. І має форму серця, асоціюється з коханням, сердечністю жителів, щирістю. Саме тому ця ягода і стала головною на фестивалі «Полуниця – насолода смаку». Там усі бажаючі можуть пофантазувати, проявити свої кулінарні здібності та створити рецепт-переможець. А гості свята - посмакувати запропонованими стравами.

 Черкаси фестивальні

Ви знаєте, що в камені живе душа? У Черкасах навіть каміння оживає і перевтілюється то у кохання, то у митця, то у спортсмена… Традиційний міжнародний фестиваль «Живий камінь» уже п’ять років поспіль дивує своїми масштабами та ідеями митців. Щороку із каменя постають нові герої, нові образи, нові почуття… І всі вони залишаються «жити» у місці, де їх створили – у чудовому парку в Соснівці. Кожна тема залишає по собі алею кам’яних скульптур. Коли ви прогулюватиметесь парком, обов’язково зустрінете і познайомитесь із кожною із них, адже оминути їх неможливо. Вони вас захоплюватимуть, вони із вами спілкуватимуться, вони пропонуватимуть доторкнутись. Не відмовляйте… пам’ятайте, що в камені живе душа.

 

Щороку у місті запалюють «Трипільські зорі», які своїм яскравим сяйвом зігрівають душі усіх, хто відвідує це унікальне місце.  Вже п’ять років поспіль у зеленому куточку нашого міста – Долині троянд, в безпосередній близькості з мальовничими просторами Дніпра, розгортається справжнє свято національного духу – міжнародний молодіжний етнофестиваль «Трипільські зорі».   

Це – чи не єдиний в Україні фестиваль, який дарує можливість поринути у слов’янську культуру. Хоча кожен, хто завітає на це святкове дійство,  не обмежується   лише українською культурою – вони можуть бути там, де їм ближче до душі. «Трипільські зорі» збирають пошановувачів різних культур, національностей, віросповідання з багатьох куточків світу. Адже фестиваль об’єднує  людей, які однаково або схоже дивляться на цей світ.

 

Під час фестивалю кожен може пожити в наметах, у справжньому  козацькому курені і з головою поринути в атмосферу козацтва, повернувшись ніби в  часи тієї епохи. Черкаський козацький курінь є своєрідною українською галявиною, де всіх охочих вчать бойовому гопаку та народним танцям, мистецтву приготування їжі «по-козацьки», а також розважають козацькими забавами, грою кобзаря та народними піснями.

Черкаси фестивальні

Крім того, в Долині троянд можна посмакувати різноманітними трав'яними чаями та скуштувати козацької каші. Утім, як то кажуть, не хлібом єдиним…

Щороку  організатори запрошують на фест чимало гуртів зі всієї України, як добре відомих, так і нових. Тож усі охочі мають змогу послухати українських пісень різних напрямків та почути, як звучить трембіта, ліра, барабани тощо.

 

Однією з цікавинок фестивалю «Трипільські зорі» є досить незвичний «Аукціон небаченої щедрості». Організатори  просять відвідувачів приносити на етнозахід усе, що «ще має право на життя, але вийшло із ужитку». І всі такі речі розігрують на аукціоні, головна особливість якого не підвищення ставок, а навпаки їхнє зниження.

Також під час фестивалю проходять унікальні Body-Art-вистави та кіно-ночі, наповнені яскравими враженнями та святковим настроєм, який вирує загалом над містом.

Якщо ж ви є поціновувачем музики свободи – джазу – то вам також припадуть до душі Черкаси. Вже 25 років у місті проходить фестиваль «Джазові дні». Їх організовував джазмен, відомий музикант Сергій Крашеннініков.  Дати проведення не є постійними, але найчастіше фестиваль проходить на межі зими-весни. За 25 років в Черкаси приїздили відомі гурти та джазмени світу: квартет Джо Форда (США), тріо Жана-П'єра Фроелі (Німеччина),  тріо Гаварда Віїка (Норвегія) та інші.

 

 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий