Музична програма Гогольfestу-2013

Музична програма


13 вересня

Музичний кіноперформанс Коло Дзиґи. Хліб

Центр Довженка представляє відреставрований художній фільм "Хліб" (реж. Микола Шпиковський, 1929 р.) у музичному супроводі Port Mone (Білорусь)

 Початок: 21-00, корпус Г1

Заборонений на третій день після прем’єри й надовго викреслений з історії українського кіно, фільм Миколи Шпиковського, було геніально зафільмовано оператором Олексієм Панкратьєвим. Панорамні, замислені довгі плани  чергуються з динамічними графічними композиціями, тлом яких виступала земля та небо, підносячи побутову тему сівби та збору врожаю на рівень епічного виразу. Музика Port Mone (Білорусь), сповнена пантеїстичної, ба навіть метафізичної щирості, якнайліпше пасує до епічного «Хлібу», до якого гурт написав супровід.

КОЛО ДЗИҐИ – серія ініційованих Центром Довженка музичних кіноперформансів, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів в супроводі сучасної музики.

 

14 вересня

Проект «Мапа ріки»

ДахаБраха (ua) & Karbido (pl) Metamorphosis (ch)

Початок: 19-00, корпус Г1

Вартість квитків: 80 грн.

Натхненням для створення першого спільного проекту гуртів Карбідо та ДахаБраха «Мапа Ріки» стала географія, топографія й тема води та ріки -  амбівалентного символу як творчої, так і деструктивної сили. З одного боку, ріка символізує плодючість, рух та активність; з іншого – перешкоду, а також небезпеку, пов’язану з повінню, заливанням, потопленням. Музичне натхнення цією темою з музичної точки зору базується на зустрічі двох підходів: гурту ДахаБраха, джерела музики якого сягають української автентики та завжди музично шукаючий, деконструктивний та експериментуючий польський гурт Карбідо (основні проекти – аудіо-візульний перфоманс «Столик», музична серія, натхненням для якої стала архітектура Music4Buildings, спільна з Юрієм Андруховичем поетично-музично-мультимедійна трилогія «Самогон-Цинамон-Абсент»).
Продовженням проекту стане запис диску у 2014 році.
 
Гурт "Карбідо" - це вільний вибір аванґардних митців, що хочуть займатися музичним, театральним та художнім експериментом. Гурт із Вроцлава засвідчив: все, що дає натхнення - дозволене, хоча щось має більше значення: кримінальний джаз, ідилічні мелодії, відкритість як у народній музиці, енергія контрастів.
Команда Карбідо - і це аж ніяк не точне визначення їхньої музики - із запалом вигадує і перетворює власні загадки. Вони граються із звичками слухача, а в той же час відчиняють двері перед тими, хто допитливо досліджує світ, та завзятими оптимістами, що люблять мчати на повній швидкості по горбистій дорозі.

Гурт «ДахаБраха» - це багаторічний експеримент у царині космології людської душі. Він ґрунтується на вірі наших предків, теорії хаосу та метафізиці пісенної творчості народів світу.  Із цього синтезу і бажання створювати музику не лише усвідомленою, але й одухотвореною, група "ДахаБраха" виокремила свій стиль, з якого власне формується новий епос. 

Гурт Metamorphosis (Метаморфозис)  - це віртуозне поєднання класичної інструментальної музики із зарядом енергійного панку.  Струнний квартет по-новому використовує  акустичні інструменти та електронну обробку, міксуючи контемпорарі, панк-рок, поп та фолк.  До складу чесько-австрійського гурту входять:  Ян Каван (віолончель), Мартін Алачан (акустична гітара), Крістоф Пайєр (скрипка) і Річард Дойч (електрогітара). Музиканти відомі як творці саунд-треків до знаменитих німих фільмів. Наприклад, класичних кінострічок – «Носферату» (Мурнау, 1921), «Голем» (Вегенер, Бьозе, 1920)  та «Екстаз» (Махати, 1993).      

Концерт відбудеться за підтримки Польського Інституту в м. Київ та Чеського культурного Центру в м. Київ

19 вересня

Концерт Грозовская бенд та Dakh Daughters

Початок: 20-00, корпус Г1

Під  час концерту пройде показ  моделей дизайнера, учасниці еко-програми фестивалю, Полини Велер. Дизайнер представить свою колекцію одягу з рекламних банерів

 

20 вересня

Проект AnyKey:  Autumn Solvent 3 Bye-Bye, Brains

Початок: 21-00, Корпус Г1

Вартість : 80/ 120 грн

На одній сцені виступатимуть відразу 3 божевільних проекти, вони безстрашно змішують стилі та напрямки, ламають стереотипи і плюють на всі обмеження!

Монстри 8bit / chip-tune folk, glitch-pop, cartoon-core, balkan breaks та іншого музичного авангарду: Ganpol und Mit [France], Eat Rabbit [France], Banda Arkan [Ukraine]

Gangpol und Mit

Це абсолютно неповторний французький дует, що складається з геніальних безумців: Sylvain Quement, він же Gangpol, який створює chip-tune-pop-glitch музику надзвичайно вбивчої краси, та

Guillaume Castagne, він же Guillaumit, відповідає за графічну частину проекту, яка живе у своєму особливому світі deviant карикатури.  Ці хлопці відомі по всьому світу, вони побували в Японії, Канаді, Мексиці, Бельгії, Румунії, Росії тощо ... Вони виступали в лайн-апі з такими музикантами, як Felix Kubin, Kiiiiiii, La Veuve Moustache, dj Couleurs, Dragibus, Bodens і багатьма іншими! Їх дискографія починається з 2004 року і, на даний момент,  близько 10-ти альбомів (включаючи їх роботи в інших проектах).

Eat Rabbit!

Цей crazyman вже бувалий гість в столиці! Психодинамічна музика, народжена за кордоном уявлення про "нормальне", у якій змішані ніжне божевілля і чорний гумор - це саме те, що це дивна тварина приносить з собою! Щоразу "Кролик" дарує своїм слухачам незабутні враження своїм забавно-розривним виступом у форматі LIVE!

https://soundcloud.com/eat-rabbit

Banda Arkan

Ідея створити гуцульську саундсістему - вільну музичну формацію на межі істинної етнічної традиції та сучасної музики виникла у діджея Binghi в 2006 році. От і з'явилася БАНДА АРКАН .

 Така б музика лунала на  сучасних дискотеках , якби гуцульські музиканти спустилися з гір на клубний танцпол і замість скрипки , цимбалів і бубна заграли б на діджейському пульті і ноутбуках разом з ямайськими растафараямі .

З останньої появи Банди Аркан на Gogolfest пройшло вже пристойно років і хлопці вже встигли пограти з тих пір і на Венеціанській бієнале мистецтв (Biennale Arte di Venezia), і в польських горах на Лемківської Ватрі , і в Любліні на Noc Kultury , в лісах і на морському березі і ,навіть, разок на паперті !  https://www.facebook.com/bandaarkan

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий