Кіно-події Гогольfest’у-2013

Кіно-події Гогольfestу-2013

До програми «Кінотеатру» увійдуть покази короткого метру від фестивалю «Молодість», програма фестивалю документального кіно «Docudays», треш-кіно від «УПВ Арт-Груп», відео-ролики соціальної реклами фестивалю «МолоДія», 6 стрічок від «Української Кіно-Асоціації», а також декілька короткометражних фільмів від студій «HighLight Pictures», «CinemaHall», «Cine Fantom» та «Чеського Культурного Центру».

Окрім цього, в фестивальні дні відбудуться покази таких картин, як «Креденс» українського режисера Валентина Васяновича, «Серце на долоні» (останнє кіно за участі Богдана Ступки), «Констанс» та «Чвал» польського режисера Кшиштофа Зануссі, «Delirium» українського режисера Ігоря Подольчака, документальні стрічки польського режисера Яцека Блавута. Відкриватиме фестиваль німий фільм українського режисера Миколи Шпиковського «Хліб» (яке свого часу було заборонене) під супровід гурту «PortMone».

Особливою подією стане приїзд Кшиштофа Зануссі та зустріч з молодими режисерами на тему «ПОШУК ІДЕАЛЬНИХ РІШЕНЬ У КІНО».

Особливу увагу варто приділити проекту «Альманах Гогольfest». Починаючи з 15 серпня до початку фестивалю більш, ніж 30 режисерів, що відгукнулися на пропозицію організаторів, створюватимуть власне кіно на території фестивалю. Це люди з різним досвідом роботи в кіно: дехто вже давно працює в цій сфері та має власні роботи (10 з них будуть представлені на фестивалі), хтось має досвід в суміжних галузях (як-то телебачення, мистецтво фотографії та ін.), а хтось поки що не має досвіду, але має величезне бажання проявити себе. Режисери не обмежені у виборі жанру (окрім того, що це має бути короткий метр, не більше 20 хвилин), тематики, засобів виразності, прийомів. Технічні питання намагаються вирішувати самостійно, іноді за допомогою організаторів, а іноді допомога надходить від людей, які відгукуються на опубліковані прохання в соцмережах. Найкращі із створених стрічок будуть продемонстровані в «Кінотеатрі» фестивалю.

Мета проекту «Альманах Гогольfest» – довести, що для зйомок українського незалежного кіно немає перешкод. Проблема, скоріше, полягає в пошуках місця для демонстрації фільму. Фестиваль частково вирішує цю проблему, сподіваючись на те, що покази фільмів отримають резонанс серед продюсерів, допоможуть талановитим режисерам знайти можливості для створення та показу своїх творів. Окрім цього, всі режисери, задіяні в проекті «Альманаху», контактують один з одним під час зйомок, діляться думками та враженнями. Така комунікація також може вирішити питання технічного забезпечення, пошуків знімальної групи, творчих пошуків і т.д.

Куратори кіно-програми виокремлюють тематичні дні, такі як День українського кіно та День кіно-хепенінга від експериментального театру «6 level».

Паралельно з «Кінотеатром» працюватиме альтернативна сцена з величезним екраном та лаунж-зоною. 

Комментарии наших посетителей

 
Оставить комментарий